[ SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ ]

YTU Racing Projesi

YTU Racing Nedir?

2011’de ekibi tamamlanmış, Yıldız Teknik Üniversitesine bağlı olan öğrenci alt yapılı projedir. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak elektrikli, otonom ve içten yanmalı motorlu yarış araçları üreten ve bu üreten ekibin Yıldız Teknik Üniversitesinin mühendislik bölümünde okuyan öğrencilerden oluşturduğunu bilmekteyiz.

ytu racing

Bu ekibin yaptığı toplam 6 araç projesi ile Formula Student adını verdiğimiz yarışlar da Türkiye’yi temsil ederek gençlerimize umut ve ülkemize de gurur kaynağı olmuşlardır. Yaptıkları bu projelerde imalat ve üretim alanında %90 yerli malı kullanmaya özen göstermişlerdir.

YTU Racing ekibinin YTR06 kodlu araç projesinde Cnc ile tasarlanmak istenilen kısım da öğrencilerimiz ile irtibat haline geçerek projelerine katkıda bulunmak istediğimizi, bu sebep ile üretim yerimize davet ederek YTU Racing ekibi ile tasarım ve üretim aşamasında ilerleme kaydettik.

ytu racing

Yapılan Proje de araç sistemine bağlı olarak yapılması gereken ön ve arka tarafa alüminyum ile yapılacak olan blok kısmının tasarımlarını cnc makinelerine göre ayarlanarak ve üretime geçirilerek en kısa süre de üretim aşamasını tamamladık.

Bu proje sayesinde hem ülkemiz adına gururlandık hem de bu ülkenin başarılı gençlerine yardım etme şansını yakalamış olduk. Ayrıyeten Cnc Ahşap ekibi ile farklı bir deneyim yaşama şansına nail olmuş olduk.

ytu racing
sponsor

YTR06 Kodlu Aracın Test Sürüşü