[ SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ ]

Kuş Evi Projesi

Sosyal Sorumluluk Projeleri ile hayatımızdaki toplum dinamiklerinin harekete geçirilmesini sağlayan, toplumsal duyarlılıkları ve dayanışmayı yansıtan etkinliklerdir. Bu projeler  sayesinde yaptığımız Karaçam Tohumu Sosyal Sorumluluk projemizden sonra bir yenisini daha ekleyerek toplumsal bilinci oluşturmak adına çalışmalar yapmaya başladık.

Yaptığımız Karaçam Tohumu Projesi ile hem çevreye hem de topluma katkı sağlaması amacı ile hayata geçirmiştik. Fakat hayatımızda çok fazla sorunların olması sebebiyle ekibimiz ile yeni çalışmaların zeminini hazırlamak için araştırmalara başladık.

Yapılan araştırmalar ile günümüzdeki sorunları ele aldığımızda ortaya çıkan sonuç nüfus yoğunluğu ve toplumun bilinçsizliğinden dolayı yapılan çarpık kentleşme ve plansız sanayileşme yüzünden canlıların zarar görmesi olmuştur. 

Bu sebep ile Cnc Ahşap ekibi olarak küçük dostlarımız için yapacağımız korunaklı ahşap ev yapma kararı aldık ve Vakıf Katılım İle birlikte “Ahşap Kuş Evi”  projemiz ile Sosyal Sorumluluk Projesine bir yenisini daha katmış olduk.

sosyal sorumluluk projesi ahşap kuş evi

Bu projenin ana teması ise Osmanlı zamanında yapılan “Kuş Evleri” nden ilham alınarak ekibimiz ile  Ahşap Kuş Evleri çalışmamıza netice kazandırdık . Cnc  makinelerimiz ile üretim aşamasını sorunsuz hallederek güzel bir çalışmaya imza atmış olduk.

Küçük Dostlarımızın canları için yaptığımız bu evleri İstanbul da Vakıf Katılım ile birlikte belirli yerlere yerleştirdik. Yapılan bu çalışma ile hem bizim için farklı bir proje ile farklı bir deneyim kazanmış olduk hem de ülkemizde bu projeyi yeniden hayata geçirerek toplumun bilinçlenmesine ve gençlerin gelecekte daha bilinçli olarak hareket edeceğine dair umutlarımız olduğunu inandık.

sosyal sorumluluk projesi ahşap kuş evi