[ SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ ]

İTÜ Pars Roket Projesi

Teknolojinin hızla gelişmesi başta çocuklar olmak üzere her yaş grubundan insanın teknolojiye ve beraberinde getirdiği gelişmelere uyum sağlaması gerektiği bilinmektedir. Sürekli gelişen bu dünyada milyonlarca yapılan projelerin yüzde %80’ni teknoloji ile alakalıdır. Günümüzde Türkiye yeni yeni teknolojik projelerde boy göstermeye başlamıştır.

Türkiye de yapılan bu projeler kapsamında biz cncahsap olarak ülkemiz ve insanlarımız adına bu projelere katkı sağlayarak gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye için Sosyal Sorumluluk adı altında elimizden geldiğince yardım sağlamaya çalışıyoruz.

Özellikle üniversiteli öğrencilerimizin yapmış olduğu projelerde bizim de emeğimiz olması için onur verici.

itu pars roket projesi- sosyal sorumluluk- roket projesi -ahsap kesim - cnc kesim

Yaptığımız sosyal sorumluluk projelerimiz genellikle doğa ve küçük dostlarımız adına yapılan projelerdi. Ekibimizle bir toplantı yaparak hem deneyim açasında farklı olabileceği hem de üniversiteli gençlerimizi teşvik etmek adına farklı bir sosyal sorumluluk projesi için araştırmalar yaptık.

İTÜ Roket Grubu adı altında toplanmış olan İstanbul Teknik Üniversitesinin Uzay Bilimleri Fakültesinde yer alan 5 kişinin oluşturduğu bir grup gönüllü öğrencinin İTÜ Pars Roket adlı projesini inceleyerek cnc ile ilgili kısımda yardım etmek için iletişime geçtik.

Yapılan projede Cnc ile ilgili kısım olan burun konisi kısmını tasarımını cnc makinelerine uyarlayarak ahşap kesim ile birlikte modelimizi üretim aşaması ile birlikte bitirmiş olduk.

Yapılan bu çalışmalar hem şirketimiz adına yepyeni bir heyecan ve farklı bir deneyim oluşturdu hem de öğrencilerin bu proje ile Türkiye de bir ilke imza atmış oldular.

itu pars projesi