CNC TEZGAHLARI NEDİR?

30 Aralık 2015

Günümüzde tarım ve diğer insan iş gücü gereksinimini azaltmak ve seri imalata yani fabrikasyona geçebilmek için makinalar ve bu makinalar için takım tezgahları tasarlanmıştır. Diğer makina sanayi ve otomotiv sanayinden sonra tarım makinaları imalatında da kullanılmaya gereksinim duyulmuştur. Bu tasarımcıların amacı başta da değindiğimiz gibi insan gücünü daha hızlı, güvenilir ve verimli aletlerle değiştirmek olmuştur.

Devamı

CNC NEDİR?

30 Aralık 2015

Bilgisayarlı Nümerik Kontrol de tezgah kontrol ünitesinin kompütürize edilmesi sonucu programların, muhafaza edilebilmelerinin yanında parça üretiminin her aşamasında programı durdurma, programda gerekli olabilecek değişiklikleri yapabilme, programa kalınan yerden tekrar devam edebilme ve programı son şekliyle hafızada saklamak mümkündür. Bu nedenle programın kontrol ünitesine birkez yüklenmesi yeterlidir.

Devamı

CNC TAKIM TEZGAHLARI

30 Aralık 2015

CNC takım tezgahların dan önce NC takım tezgahlarını özetlersek; Nümerik Kontrol (NC) metal ve diğer tüm malzemelerin talaş kaldırmak suretiyle, işlenmesinde kullanılan her türlü takım tezgahında yaygın olarak uygulanan sistemdir.

Devamı

CNC TEZGAHLARININ AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

30 Aralık 2015

Konvansiyonel tezgahlarda kullanılan bazı bağlama kalıp, mastar vb. elemanlarla kıyaslandığı zaman tezgahın ayarlama zamanı çok kısadır.Detaylı bir imalat planı gereklidir. Pahalı bir yatırımı gerektirir.

Devamı

CNC'NİN ENDÜSTİRİDEKİ KULLANIM ALANLARI

30 Aralık 2015

Günümüzde endüstrinin talaşlı imalat adını verdiğimiz bölümü CNC' nin en yaygın biçimde kullanıldığı alandır. Bugünkü CNC'nin doğmasına da bu alanda karşılaşılan problemlerin sebep olduğu yukarıda açıklanmıştı. Üç eksenli bir freze tezgahı ilk kez 1952 yılında çalıştırıldığında bu tezgah o günkü bazı imalat problemlerinin çözümünü sağladığı için çok mükemmeldi.

Devamı

CNC İŞLEME MERKEZLERİNİN KAREKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

30 Aralık 2015

Prizmatik iş parçalarının bir bağlanışta 3 hatta 4 yüzeyi aynı anda işlenebilir. Alın frezeleme, delme delik büyütme rayba ve kılavuz çekme, profil işleme, açılı delik delme vb. işlemler yapılabilir. Kullanılacak olan kesiciler tezgahın magazin kısmına yerleştirilir ve program içerisinde gerekli olan işlemlerde kullanılır. Magazinler 10-30-60-80 yada daha fazla kesici kapasitesinde sahiptir.İş parçalarının tezgaha bağlanma ve çözülme işlemlerinde robot kol ve ekipmanlar kullanılır. Böylece bu alandaki zaman kayıpları ortadan kaldırılır.

Devamı

CNC TAKIM TEZGAHLARINDA BAKIM

30 Aralık 2015

Belirli peryodik aralıklarla tezgah ve ekipmanlarının gözden geçirilmesi işlemine BAKIM denir. CNC takım tezgahlarında kullanılan elektronik devre elemanları konvansiyonel tezgahlarda kullanılanlarla kıyaslandığı zaman fazla sayıda oldukları görülür.

Devamı

CNC TAKIM TEZGAHLARINDA KORUYUCU BAKIM

30 Aralık 2015

CNC tezgahlarındaki koruyucu bakım konusunda da en a diğer tür bakımlarda olduğu kadar azami dikkat gösterilmelidir. Çünkü yapılacak olan basit ihmal ve hatalar tezgahın sağlıklı çalışan elemanlarının hizmet dışı kalmalarına sebep olur. 

Devamı

DEKORASYON VE HAYATIMIZDA Kİ YERİ

12 Nisan 2016

Dekorasyon dendiğinde aklımıza gelen yapı marketlerinden ve mobilya mağazalarından alınan malzemelerdir; oysa dekorasyon öylesi zengin ve geniş bir yelpazeyi içerir ki sadece bir oda, salon, banyo veya mutfağın dekorasyonu dahi başlı başına sayfalar dolusu ifadeleri gerekli kılar. 

Devamı

SEPERATÖR VE PARAVAN KULLANIMI

07 Haziran 2016

http://cncahsap.net Olarak Makina parkurumuzda Ürettiğimiz Seperatörler Hotel, Ev, İşyeri,Cafe,Restaurant, Cami Gibi Yaşam Alanlarında Bütünleyici ve Ayırıcı Olarak Kullanılmaktadır, Seperatçör veya Paravanın Kullanılacağı Yere Göre Ölçüsü ve alınlığı Çok Önemlidir, Örneğin Yerden Tavana Yapılan Bir Paravan için 8mm veya 12mm Kalnlık Kesinlikle Az Kalacaktır

Devamı

AYNA ÇERÇEVELERİ ve KULLANIM YERLERİ

15 Haziran 2016

Ahşa el Oyması Aynalar, Evinizin İstediğiniz Köşesine Zevkinize Uygun Yapılabilr Ancak Bu Şekilde Birebir Tasarlanıp Üretilen Ayna Çerçeveleri Fiyat Açısından Yüksek Bütçeli Olması Nedeniye Yerini hızlı Bir Şekilde Ahşap Cnc Kesim Ayna Çerçevelerine Bırakmıştır.

Devamı

MOBİLYA NEDİR

19 Temmuz 2016

Anlam olarak mobilya veya mobilye (İtalyanca mobilia; Fransızca mobilier), oturulan yerlerin süslenmesine ve türlü amaçlarla donatılmasına yarayan eşyadır.

Bu tanımlamadan da anlaşılacağı gibi, mobilya, işlevsel değeri ile mekanın kullanışlığını etkileyen, estetik değeri ile de mekanın güzel ya da çirkin görünmesini, yaşadığımız veya çalıştığımız mekanların sıcak, sevimli ve renkli bir ortam haline gelmesini sağlayan, kısaca sanat ve tekniği birleştiren bir üründür.

Devamı

BİZ NELER YAPIYORUZ ?

08 Eylül 2016

cnc,cnckesim,ahşapcnc,mdfcnc,aynaçerçevesi,yatakbaşı,sütunbaşı,aplikler,dekoratifürünler,fasonkesim,klasik,cncmotif,oymalıbaşlık,eloyması,mutfakkapak,aesraptörmooncam,

4eksencnc,arabölme,paravan,selçuklumotif,3dcnc,3doyma,bombe,avangarde,klasikkapı,klasikbanyo,osmanlı,selçuklu,dalgadesenpanel,mdfpanel,kapanel,lükensayak,lazerkesim,

hediyelik,ayakucu,mobilya,dekor,demontembilya,alphacam,arteam,osmanlımotif,cabinetvision,dudullucnc,ataşehircnc,cncahsapkesim,ümraniyecnc,istanbulcnc,eğrikesim,ahsapaplik,

masaüstüaplik,toptansatış,perakendesatış,varakboya,boyayna,şifonyerayna,raydolapkapak,promosyon,promosyonkesim,ahşapişleme,piramitkapak,dubai,oymalıkapı,azerbaycan,

klasikbaşlık,klasikçerçeve,resimçerçevesi,bakü,tahran,aescnc,mooncamcnc,divizör,oymacnc,4axiscnc,tasarım,uygulama,mimari,hazeran,süpürgelik,tavanseperatör,dekoratifoyma,

tavangöbeği,lambri,countrybaşlık,hotelbaşlık,yıldızkapak

Devamı

İÇ MİMARLIK NEDİR ?

29 Ekim 2016

İÇ MİMARLIK NEDİR ?

İç mimarlık , iç mekan tasarımı ve iç dekorasyon terimlerinin hepsi iç mekan yaratmayı amaçlayamayı anlatır . Bu terimlerin her biri benzer amaçlı girişimler için kullanılır , arasındaki ayrımlar ölçek farklılıklarından kaynaklanır. İç mimarlık duvar , döşeme , merdiven gibi yapısal öğelerin proje dahilinde olacağını anlatır . İç mekan tasarımı sabit ve hareketli mobilyaların düzenlenmesiyle uğraşır . İç mekanı tasarlayan kişiler tasarımcı olarak söz edilmiştir ama bu kişi mimar , iç mimar , iç mekan tasarımcısı olarak da söz edilebilir . Biçim : Biçim bir düzenlemenin fiziksel öğesidir . Biçim hem yapı bileşenlerini hemde yüzeyi kapsar . Biçim mekana şekil verir , iç mimarın birincil malzemesdir . Biçim 3 boyutta var olmasına karşın , plan ve kesit gibi ortografik izdüşüm yöntemleriyle iki boyutta ifade edilebilir .

Etki : Etki , mekanın kullanıcıya yaşattığı deneyim yada kullanıcıda uyandırdığı duygulardır .

Devamı

DEKORASYON HATALARI

25 Mart 2017

DEKORASYON HATALARI 

Evimizi dekore ederken , çoğu zaman seçtiğimiz mobilya ,aksesuar,duvar kağıdı gibi temalard bir ince eleyip sık dokuma söz konusudur . Her türlü detaya dikkat ederiz . Bu inceden gösterilen çaba zmaan zaman dekore edeceğimiz alanlarda hatalara sebebiyet verebilir. 

Bizler genellikle rahat nefes alan ama aynı zamanda şık nefes kesici yatak ve yemek odaları , mutfaklar isteriz . Kısacası yaşam  alanlarımızın tarzı olurken aynı zamanda rahatlıkla günlük yaşantımızıda sürdürebilmeliyiz. Tabi evlerimizi döşerken detaylarda boğulabiliyoruz bu da doğal olarak alanları verimli kullanmama , renk hataları , uyumsuzluklar olarak ortaya çıkıyor . 

Bu tür can sıkıntısı olalara sebebiyet vermemek adına dikkat edebileceğimiz bazı oktaları şöyle açıklayabiliriz .

- Dekore edeceğimiz alanda hangi tarzı kullanmak isteiğimize karar vermek .

-Aksesuar özelliklerimize karar vermek 

-Ev tekstili , duvar boyası , halı ve aydınlatma gibi önemli şeylere karar vermek

Evsiklerimizi bilmek bize çıktığımız bu ylda maddiyet ve zaman açısından büyük fayda sağlayacaktır.

Devamı

ÇOCUK ODASI MOBİLYALARI NASIL DAHA GÜVENLİ HALE GELİR ?

25 Mart 2017

Bebek odası hazırlamak tahmin edeceğiniz gibi çok zevkli bir iştir. Bebeğinizin , çocugunuzun odasını hazırlarken hem raaht hemde güvenli bir oda hayal edersiniz. Emniyet bir çocuk odasında olması gereken en öenmli özelliktir.

Mobilya seçerken öncelikle sivri hatlar , uçlar olmayan mabilyaları seçmelisiniz. Sivri çıkıntılar en büyük tehikeyi ortaya çıkarır . Odanın büyük veya olmasını dikkate alarak seçeceğiniz mobilyalar ile rahat ve güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

Devamı

İŞLEDİĞİMİZ ÜRÜNLER NEDİR ?

07 Ekim 2017

MDF Nedir ? MDF; Termomekanik olarak odun veya diğer lignoselüozik hammaddelerden elde edilen liflerin, sentetik yapıştırıcı ilavesiyle belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra,oluşturulan levha taslağının sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle elde edilen bir üründür. MDF çeşitleri : MDF , MDF Lam , LDF , Lakelik MDF , Tek Yüz MDF

Devamı

DALGA DESEN PANEL VE KULLANIM YERLERİ

14 Ekim 2017

Masif panel aynı ağaç türünden küçük kesitli masif odun parçalarının yani lamellerin tek parça ya da uç uca ekli parça halindeyken özellikle lifleri paralel olacak şekilde birbirine kenarlarından boyuna ve enine yönde tek tabaka halinde yapıştırılmasıyla elde edilen levhalar olarak tanımlanmaktadır. Cnc Panellerimiz MDF,Corian,Agaç Malzemelerinden Kendi İstanbul-Dudullu'daki Fabrikamızda Yapılmaktadır. 

Devamı

MUTFAK-DOLAP KAPAKLARI VE KULLANIM YERLERİ

20 Ekim 2017

Mutfak-Dolap Kapakları , genelde ağaç mamüllerinden üretilmiş olan saklama işine yarayan dolapların kapanmasını sağlayan dekoratif tahta yapılardır .

 

Kullanım Yerleri : Mutfak Dolapları , Banyo Dolapları , Yatak Odası Dolapları , Salon Mobilyaları , Ofis Mobilyaları

Devamı

SEPERATÖR-PARAVAN KULLANIMI ve CNC MAKİNALARI İLE YAPIMI

09 Aralık 2017

Dekorasyonda Ahşap Seperatör-Paravanların Kullanımı ve CNC Makineleri ile Yapımı

Ahşap, bir evin sıcak görünümü ve uzun süre kullanımlı eşyalara sahip olması için öncelikli malzemedir. Dekoratif olarak kullanılan tüm ürünler de ahşabın özel ve özgün yapısını ön plana çıkarır. Bu işlemi özel makinelerle ve kesim yöntemi ile yapan firmalar, ahşabın yapısını ve özel görünümünü bozmadan ürünler ortaya çıkarır.

Devamı

DEKORASYONDA AYNA ÇERÇEVELERİNİN YERİ ve AHŞAP İŞLEME MAKİNALARININ FAYDASI

09 Aralık 2017

Dekorasyonda Ayna Çerçevelerinin Yeri ve Ahşap İşleme Makinelerinin Faydası Bir evin öncelikli ihtiyaçları karşılandıktan sonra sıra dekorasyona ve dolayısıyla evin atmosferinin tanımlanmasına gelir. Mekânın uygun olduğu tüm detaylar bir araya getirilir ve artık küçük kararlar verilmeye başlanır. Örneğin dekoratif detaylar, ayna çerçevesi veya seperatör bunlardan yalnızca bazılarılardır

Devamı

DEKORATİF AHŞAP EV AKSESUARLARI ve CNC MAKİNALARI ile YAPIMI

09 Aralık 2017

Dekoratif Ahşap Ev Aksesuarları ve CNC Makineler ile Yapımı Evlerin farklı malzemelerle kullanılsa da uyumlu olan malzemesidir ahşap. Dekoratif ürünler kullanırken yanına iliştirilen küçük bir ahşap detayı, mekânı tamamen farklı bir havaya sokabilir. Salonunuzda bulunan bir ayna çerçevesi veya yatak odanızda yer alan yatak başlığı, CNC makinelerinin yaptığı ahşap işleme detayları sayesinde daha şık bir hale gelir.

Devamı

DEKORASYONDA AHŞAP İŞLEME MAKİNALARININ FAYDASI

09 Aralık 2017

Dekorasyonda Ahşap İşleme Makinelerinin Faydası Özellikle son yıllarda mobilyacılıkta sıklıkla kullanılan ahşap malzemesi, farklı birçok alanda ve birbirinden farklı birçok sektörde kendini gösterir. Sağlamlığı, kullanışlı yapısı, boyayı ve diğer malzemeleri çekme özelliği ile tercih edilen ahşap, birçok faydası da olan bir üründür. Doğal yapısı sebebiyle kimyasal barındırmayan bu ürün, alerji vb. rahatsızlıkların da önünde durur.

Devamı

BİZE FORMUMUZU DOLDURARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
TEKLİF İSTE